
Щоразу під час заміни вікон постає питання монтажу віконних відкосів. Звичайно, як і в будь-якій справі, краще звернутися до спеціалістів. Але якщо Ви все ж вирішили проводити роботи самостійно, то варто ознайомитися з різновидами відкосів та специфікою виконання робіт.
Отже, віконні відкоси – це частина стіни, яка примикає до вікон. Вони не лише виконують декоративну роль, а й впливають на тепло- та шумоізоляцію.
Є три основні типи відкосів:
• гіпсокартонні;
• пластикові;
• штукатурні;
Кожен з них має свої переваги та недоліки, які ми коротко опишемо.
Штукатурення відкосів
Штукатурні відкоси в наш час використовуються найрідше, оскільки різниця температур на вулиці і в квартирі може призвести до того, що матеріал іноді тріскає. Такі відкоси не вирізняються звукоізоляційними характеристиками, трудомісткі і ненадійні, однак завдяки низькій ціні та можливості обрамлення нестандартних конструкцій ще досі мають прихильників. Процес створення штукатурних відкосів насправді простий – стіни ґрунтують, покривають шаром штукатурки, добре розгладжують і вирівнюють.
Після цього їх рекомендується покрити в кілька шарів звичайною фарбою або ж підвищеної стійкості. Встановлення за допомогою такої технології займає 2-3 дні, враховуючи час просушування.
Порядок виконання робіт гарно описаний на відео.
Відкоси з гіпсокартону
До сильних сторін гіпсокартону можна віднести:
• Високі звукоізоляційні властивості, що дозволяє поглинати зайві звуки, робити приміщення тихішим і захищенішим від зовнішнього шуму. Але щоб ще більше підвищити ефективність звукоізоляції, краще укласти два шари ГК, а між ними — шар ізоляційного матеріалу;
• Легка вага. Легкість матеріалу зумовлює необхідність простіших і дешевших кріплень. Тому весь ремонт обійдеться в невелику суму, притому що ціна самого гіпсокартону доступна;
• Листи володіють ідеальною рівною поверхнею, чим суттєво випереджають традиційну штукатурку. Як результат, вирівнювати стіни буде набагато простіше, швидше;
• ГК пропускає вологу і пару, тому рівень вологості усередині приміщення не мішається, як і температура. Найголовніше те, що при поглинанні й віддачі вологи листи не деформуються, що відкриває ще одну важливу перевагу;
• При створенні укосів будівельного сміття буде мінімум.
Мінуси
Що стосується недоліків, то їх можна виділити всього три. А втім, їх також слід брати до уваги, роблячи укоси з гіпсокартону своїми руками.
• Матеріал досить крихкий, а тому роботи доводиться проводити делікатно.
• ГК менш міцний, ніж пластикові панелі. У зв’язку з цим механічні удари по листам можуть призвести до необхідності придбання нового гіпсокартону, оскільки пошкоджений лист уже непридатний для використання.
• Незважаючи на вологостійкі властивості, ГК все одно не дуже «дружить» з водою. Тому при безпосередньому впливі вологи на укоси вони з часом можуть розмокнути і зруйнуватися. Тож ГК краще не використовувати поблизу джерел води.
Пластикові відкоси
Пластикові відкоси – найуніверсальніші, невибагливі у догляді, не вигоряють на сонці, дуже практичні. Монтаж виконується досить швидко, а також вони відрізняються міцністю і вологостійкістю. Однак комплектуючі для такого монтажу досить дорогі, а сам монтаж здійснюється лише після установки підвіконника.
Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. Реєстрація)